Оподатковувати бажано те, з чим потрібно боротися.

Викладено концепцію прибуткового оподаткування фізичних осіб.

Оподатковувати бажано те, з чим потрібно боротися. Як то екологічні податки на забруднення, акцизи на алкоголоьні напої та тютюнові вироби. Коли оподатковується прибуток, це стимулює підприємця його мінімізувати, коли збори розраховуються від заробітної плати - відбувається те ж саме, працедавці не зацікавлені сплачувати більше. Це один з факторів стримування росту зарплат в країні. Взагалі, податок, виступає потужним економічним фактором у фінансах підприємства, якого намагаються обгрунтовано уникнути чи мінімізувати, і саме цю економічну закономірність потрібно використовувати державі на свою користь, а не йти всупереч їй.

Замість пропорційного податку на доходи фізичних осіб та соціальних внесків доцільно запровадити фіксований податок на бідність, регресивний за совєю суттю. Наприклад, в $1000 на рік для всіх фізичних осіб працездатного віку. Зрозуміло, що найтяжчим у сплаті він буде для найбідніших, і найлегшим для заможних громадян, що економічно спонукатиме кожного громадянина і зацікавленого працедавця шукати шляхи для подолання бідності кожного конкретного громадянина.

Стосовно цього податку доцільно скасувати принцип обов'язковості. Тобто його можна і не платити, але разом з тим втрачаються права на майбутню пенсію, соціальне забезпечення, торгівлю, обирати і бути обраним, на власність землі і нерухомості.

Запропоновані ще А. Смітом принципи оподаткування від отриманих доходів не витримують перевірку часом, на сьогодні доцільно податкову систему повернути на користь держави як засіб боротьби із неприйнятними соціально-економічними явищами.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1315