Вимоги ДПСУ посилюють податкове навантаження

 

Асоціація “Український Кредитно-Банковский Союз” звернулася до Національного банку України для врегулювання ситуації, яка склалася через вимогу податкових органів надавати клієнтам для підтвердження послуг розрахунково-касового обслуговування (РКО) підписані банками Акти виконаних робіт. УКБС підкреслив, що податківці вимагають їх, оскільки не вважають належно оформлену виписку банку із рахунку клієнта первинним документом.

Аргументуючи помилковість такого підходу фіскальних органів, УКБС зауважив, що згідно Податкового кодексу України (ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1. ст. 44).

Витрати, які  враховуються для  визначення об'єкта оподаткування,  визнаються  на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів.

Згідно із Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та “Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку” підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують здійснення господарських операцій, і складені під час здійснення господарської операції (або безпосередньо після її закінчення).

Крім того, згідно Положення про організацію операційної діяльності в банках України банки зобов’язані складати на паперових або електронних носіях особові рахунки та виписки з них, які є підтвердженням виконаних за день операцій і призначаються для видачі або відсилання клієнту.

А, згідно Переліку типових документів, затвердженому Головним архівним  управлінням при Кабінеті Міністрів України касові, банківські документи, повідомлення банків і переказні вимоги та виписки банків віднесені до первинних документів.

Отже, оформлена належним чином виписка з особового рахунку клієнта є первинним документом, ведення якого передбачено чинним законодавством України. Тому клієнт має підстави визначити об'єкт оподаткування із врахуванням витрат на РКО та сплату комісій при кредитуванні на підставі виписки та укладеного з банком договору.

Натомість, запровадження практики щомісячного укладання Актів виконаних робіт може призвести до значних матеріальних та трудових витрат банків та подорожчання банківських послуг. 

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1533