Для наповнення дербюджету держава має не посилювати податкове навантаження, а заробляти на добровільних потрібних бізнесу послугах.

На сьогодні за оцінкою світового банку в Україні справляють 135 платежів, що за своєю суттю є податковими. За цим показником, за показником ефективності податкової системи, за показником податкового адміністрування, за показником податкового навантаження Україну визнано чи не найгіршою країною світу.
Замість посилення податкового тиску на бізнес, держава заради наповнення бюджету має стати партнером для бізнесу, запропонувавши підприємцям цікаві пропозиції.
Наприклад: створення платформи для електронної комерції, створення електронної системи гарантування розрахунків, створення електронної системи тендерних закупівель.

1. Сьогодні з кожнем днем наростає хвиля електронної комерції. Замість задекларованого відстежування та боротьби з інтернет магазинами, держава могла б створити зручну платформу для створення інтернет магазинів громадянами і підприємцями, та брати певний відсоток від обороту, не вимагаючи обов'язкової реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

2. Держава також могла б створити електронну систему гарантування розрахунків між постачальниками та покупцями, також беручи за це певний відсоток, і разом з тим гарантуючи відсутність зустрічних перевірок при відшкодуванні ПДВ.

3. Крім того, держава могла б створити електронну систему тендерних закупівель, роблячи цей процес більш відкритим та прозорим, мінімізуючи при цьому корупційні явища.

Я навів за приклад деякі можливі послуги держави в сфері інформаційних технологій. Тому що в перспективі всі стосунки бізнесу та влади мають бути таким ж простими, як клік мишкою.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 830