В українських реаліях найбільш суспільно цінним перерозподіл доходів буде не у формі податку на багатство, а як підвищення заробітних плат працівників.

Як є


Останнім часом активно обговорюється ідея запровадження податку на багатство.

Мета зрозуміла - перерозподіл доходів від власників корпорацій до бюджету. А звідти - як соціальні виплати населенню.


Форми нового оподаткування обговорюються: на дорогі авто, на велику нерухомість, на предмети розкоші, і найбезглуздіше - на високі зарплати.


Очікувані надходження від нового податку (0,6-0,8 млрд. грн) швидше роблять його декларативно показовим перед виборами у прагненні соціального вирівнювання, ніж реально дієвим (0,2% доходів держбюджету).

Як має бути


Натомість перерозподіл доходів потрібно робити від власників корпорацій до працівників шляхом підвищення заробітних плат працівників.


Низькі зарплати в Україні - це чи не головна і ганебна конкурентна перевага України в світі.


Низькі зарплати в масштабі країни наче б то і формують багатство власників корпорацій, але вони підривають і зводять нанівець внутрішній споживчий ринок.

І цим же власникам корпорацій доводиться шукати зовнішні ринки для експорту виробленої продукції, оскільки внутрішній ринок характеризується вкрай обмеженим платоспроможним попитом.


Збільшення заробітних плат має сформувати місткий внутрішній ринок, що стимулюватиме подальший розвиток виробництва та економіки взагалі.

Фінансові важелі до збільшення зарплат в Україні


1. Пільгове оподаткування підприємств, у яких мінімальна зарплата - від $1000 на міс.


2. Пільгове державне кредитування підприємств, у яких мінімальна зарплата - від $1000 на міс. Підприємства, що платять високі зарплати і залишаються рентабельними, заслуговують на пільгові державні інвестиційні кредити.


3. Інституційне спрощення приватного підприємництва. Необхідно мінімізувати втручання податкової та інших органів держконтролю в самозайнятість приватних підприємців. Спростити їх оподаткування до 2 податків (річного фіксованого податку та ринкового збору), якщо підприємець не застосовує найману робочу силу. Створення реальних, а не декларативних, сприятливих умов для розвитку підприємництва призведе до часткового переходу працівників в категорію підприємців, що також спричинить зростання зарплат працівників в корпоративному секторі.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 903