Культура та мистецтво в США дають 0,7 трлн. доларів ВВП. Американці дають гарний приклад, як заробляти красиво та шляхетно.

В 2012 році внесок сектора культури та мистецтва до ВВП США становив 698.7 млрд. доларів (4,32%), а це більше ніж будівельна індустрія (586 млрд. доларів) чи транспортно-складська галузь (461 млрд. доларів).

В тому числі телерадіотрансляції дали 121 млрд. доларів, кіноіндустрія - 96 млрд. доларів, видавнича справа - 78 млрд. доларів.

У цій галузі залучено 4.7 мільйони працівників. Середня продуктивність кожного - 150 тис. доларів на рік.

Якщо застосувати показник рівня бюджетної централізації США 2012 року до внеску культури до ВВП, то щонайменше 111 млрд. доларів отримав бюджет США податків від культури та мистецтва.

В Україні ж культура та мистецтво традиційно неправильно відносяться до дотаційних галузей.

Замість того, щоб приносити мільярдні доходи бюджету, знову й знову з бюджету фінансується безгосподарність у цій царині.

Культура і мистецтво України повиннні приносити мільярдні надходження до бюджету. Україна має надзвичайно багаті та славні традиції кількох тисячоліть. Які потребують розкриття, осучаснення, популяризації та монетизації.

Іван Кушнір, к.е.н.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1494