Зниження Кабінетом Міністрів України норми температури повітря в оселях людей з 18 °С до 16 °С дає додатковий заробіток монополій майже 7 млрд грн. Такі розрахунки здійснили фахівці «Публічного аудиту».

Для того щоб підрахувати скільки коштує запропоноване Кабміном зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях на 2 °С, візьмемо статистику кількості квартир в Україні – їх 19,4 млн, а централізованим опаленням обладнано близько 65 % житлового фонду (тобто 12,6 млн квартир). Далі помножимо на середню площу квартири, середній тариф за опалення та тривалість опалювального сезону. При цьому врахуємо, що зменшення температури повітря на 2 °С – це рівно 10% від вартості послуги опалення. Такі нескладні розрахунки дають суму в 6 млрд 758 млн грн. Оскільки про зниження тарифу на опалення для населення на 10% Кабмін не згадує, напевно, це буде черговий подарунок для монополій.

1

Плата за опалення зменшується на 5 % за кожен градус відхилення від нормативних 18 °С відповідно до «Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості», затвердженого Постановою КМУ від 17.02.2010 № 151.

КМУ, Мінрегіонбуд та НКРЕКП вже заздалегідь потурбувалися, щоб з початком нового опалювального сезону монополії отримували на 70% більше тіньового доходу від застарілих завищених нормативів, адже нормативи споживання теплової енергії без лічильників, незважаючи на пропозицію НКРЕКП їх зменшити, так і залишилися незмінними.

ГО «Публічний аудит» неодноразово вказував, що це нонсенс, коли на українців списують споживання тепла так само, як жителям крайньої півночі Сибіру. Якщо порівняти з середніми нормами Іжевська, то встановлені в Україні норми вищі на 52–100%, хоча його кліматичні умови відповідають нашим. Тим не менше, чиновники не лише не зменшили ці норми, а в березні 2015 року відповідною Постановою НКРЕКП («Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг») збільшили тарифи на централізоване опалення в середньому по Україні на 70%. Як бачимо, і цього тіньового доходу монополіям виявилося замало, тому урядовці планують створити для них можливість ще одного додаткового заробітку – тепер за рахунок зменшення норми температури в помешканнях людей.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України рекомендував Міністерству охорони здоров’я та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства протягом місяця вивчити питання доцільності зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях квартир, будинків, садиб на два градуси, з 18 °С до 16 °С.

Постановою НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» збільшено тарифи на централізоване опалення в середньому по Україні на 70%.НКРЕКП у листах від 10.04.2015 року № 3460/18/61-15 та №3461/18/61-15 звернулася до Кабінету Міністрів України та Мінрегіонбуду з пропозицією переглянути нормативи споживання теплової енергії на опалення житлових будинків.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 376