За півріччя гривня знецінилися вже вдвічі, і за всіма ознаками це не межа. За такої тенденції вже цього року курс гривні до долара сягне 20, а наступного півріччя - 50 грн. за долар.

 Причини девальвації

Причини девальвації: надмір грошової маси гривні, негативний платіжний та торгівельний баланси. Форс-мажорна причина - війна; вона вимагає грошей та підриває довіру до фінансової системи. І найголовніша причина - політична воля керівництва країни не до стабілізації гривні, а до її девальвації.

Негативні наслідки девальвації

Бідні стають біднішими. Якщо середня зарплата по країні була 400 доларів, то нині знизилася до 200 доларів. Середня пенсія скоротилася з 150 доларів до 80 доларів.

Позитивні наслідки девальвації

Багаті стають багатшими. Експортери радісно потирають руки, - постійне падіння гривні робить їх щодня багатшими і багатшими. Експортерам вигідна девальвація, тому що за ту саму валютну виручку, вони отримають більше гривні, заплатять стару зарплату персоналу у гривні, і врешті отримають більше прибутку.

Банки казково багатіють просто з повітря. Вони отримують мільярди гривень рефінансування від НБУ, конвертують ці гроші у валюту, валюта щодня зростає, що приносить банкам мільярдні доходи в день на падінні національної валюти.

Уряд вдвічі скинув із себе тягар соціальних зобов'язань. Тепер потрібно платити пенсіонерам та бюджетникам фактично удвічі менше. А якщо гривня знеціниться в десять разів, то і реальні соціальні виплати також скоротяться в десять разів.

Практичні висновки від процесу девальвації

Ставати багатими. Час, хто це ще не зробив, переорієнтуватися з внутрішнього на світові ринки (за виключенням російського). Час ставати експортером товарів, послуг, чи хоча б робочої сили. Наші європейські заробітчани, як експортери робочої сили, зараз також у великому плюсі, як і експортери товарів та послуг.

Структурна реформа економіки. Соціально та з погляду права важко звільнити геть мільйон чиновників, як обіцяв прем'єр, а також звільнити мільйони інших бюджетників. Але вже зараз відбулося умовне звільнення навпіл, за рахунок падіння реальної зарплати. А якщо довести ситуацію до абсурду, коли внаслідок девальвації середня зарплата буде не 200 доларів, а 20 доларів (а до цьго все йде), то у працівника вже не буде сенсу триматися за таке бюджетне робоче місце, і він буде змушений шукати краще. А краще - це ставати експортером та багатіти.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1102