Технічний дефолт не зашкодить, бо тоді вдалося б відкласти виплати кредиторам і спрямувати гроші на вирішення внутрішніх проблем і розвиток власної економіки. Його можна було б оголосити в березні-квітні 2015 року, але при цьому важливо розуміти умови, терміни і суми надання допомоги від МВФ. 

Вийти з кризової ситуації допоможе, по-перше, наповнення банківської системи “дешевими грошима”, які банки під так само невеликі відсотки, під наглядом НБУ, даватимуть підприємцям та громадянам, аби колесо економіки запрацювало.

По-друге, скасування обмежень щодо купівлі-продажу валюти, які лише підігрівають чорний ринок.

По-третє, негайний перегляд чинної податкової системи в бік її деадміністрування, надавши всі можливі пільги та преференції виробникам і торговцям, що разом з дешевими грошима позитивно вплине на відновлення промисловості та постачання товарів.

Обов’язково вплинуть на девальвацію та подальшу інфляцію додаткові збори і податки, продовження політики кредитування дохідної частини бюджету, подальшу приховану емісію тощо. Електронних засобів платежів, простіше кажучи безготівкової гривні, в українському обігу стало настільки багато, що наявна готівкова гривня не здатна забезпечити обсяг необхідних операцій. І тут уже йдеться не про викуп ОВДП, погашення за рахунок цього інших ОВДП у спосіб, коли гроші в ринковий обіг не потрапляють, а про банальне друкування банкнот.

Як результат вищезазначених факторів, інфляцію слід очікувати на рівні 50 %.

Ось чому необхідно змінити всю витратну частину бюджету, зменшивши її до мінімально можливих розмірів. Для цього почати зі скорочення держапарату, адже це економія в 10 мільярдів гривень.

Нарешті, Уряду варто спробувати звернутися до власних громадян, переконавши їх стати кредиторами-рятівниками своєї Країни. Історія вже має такі приклади — згадайте США в 30-ті роки. І наостанок, як би це сумно не звучало, необхідно готуватися самим і готувати інших, у першу чергу кредиторів, до дефолту. Принаймні, технічного. У такій ситуації це вже не настільки страшно.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 653