Хто, як не Газпром, простимулює в Україні революцію в енергозбереженні та екологоцентризмі?

Уряд має проголосити: "Шановні громадяни та підприємства, через рік ціна на газ для вас буде $500; рекомендуємо вжити заходів зі зміни енергозабезпечення за допомогою застосування програм:

  • сонячної енергетики,
  • вітрової енергетики,
  • біогазових установок."


Підняття цін на газ не буде політичним самогубством для влади, якщо вона запропонує енергетичну альтернативу та організаційну підтримку в переоснащенні енергозабезпечення.

Біогаз.

Побутові та каналізаційні відходи можуть дати 50-100 куб. м газу з тонни. Тоді як в Україні ще немає жодного потужного сміттєпереробного (не плутати зі сміттєспалювальними) заводу, і смітники довкола міст вже давно переповнені, отруюють навколишнє природне середовище, вимагають збільшення землевідведення під більші площі сіттєзвалищ. Каналізаційні системи не витримують ніякої критики, погіршують якість водного фонду країни.
Біогазові установки на тваринницьких комплексах можуть енергетично покрити потреби самих комплексів та прилеглих сіл.
В Китаї та Індії мільйони сімейних біогазових установок забезпечують потреби в газі однієї родини.

Вітер.

Уже сьогодні в Криму, в Очаківському та Березанському районах Миколаївщини, інших регіонах розвивають проекти вітрової енергетики. Це є перспективним та чистим джерелом енергії, що заслуговує на широке впровадження і в сільських родинах. Так в Німеччині чимало фермерів на своїх землях встановили вітряки, які швидко окупилися, забезпечують енергією не лише фермерське господарство, а й дають можливість надлишки енергії продавати, забезпечуючи фермерам додатковий дохід.

Сонце.

Сонячні батареї поступово входять в сучасне життя українців. Збільшення вартості енергії прискорить окупність установок сонячної енергетики.
Є позитивним досвід Ізраїлю в оволодінні сонячною енергією: від створення сонячних електростанцій - полів сонячних батарей, до встановлення сонценагрівальних бойлерів на дахах багатоквартирних будинків.
З Франції до Нідерландів вже курсує електричка, що живиться виключно сонячною енергією.

Транспорт.
Є цікавим досвід енергозбереження польських студентів, що зробили авто "Краплинка", яке на літрові бензину може подолати півтисячі кілометрів.
На наших дорогах почали з'являтися електромобілі, і навіть крупні світові автобренди роблять перші експерименти в цьому напрямку, чого на жаль не можна сказати про вітчизняних автовиробників.
Окрім розвитку виробництва електромобілів та інфраструктури для забезпечення їх руху, потрібно вжити і податкові важелі: скасувати оподаткування екологічного транспорту, та підвищити неекологічного.

Викопні ресурси.
Сланцевий газ, вугілля, нафту - доцільно використовувати як енергію лише на час перехідного періоду до забезпечення країни відновлювальною енергетикою.

Як висновок.
Газовий виклик потрібно сприймати не як покару, а як шанс та імпульс до невідворотного енергопереоснащення країни, переходу на екологічну відновлювальну енергетику.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 650