Бюджетний процес затягнувся і йде не туди. Замість економічного прориву знову пропонується дерибан у різних варіантах.

Витратні статті замінити доходними. Де раніше йшли мільярди з бюджету, там мають бути ще більші мільярдні надходження по всім галузям.

Наука

Академіки обурилися, що їм виділили менше 3 млрд. гривень. Якщо ви такі розумні, впроваджуйте ваші винаходи у виробництво і рахуйте мільярдні доходи. А якщо ваші праці нікому не потрібні - то для чого Україні така наука? що веде країну не вгору, а вниз? Україні не потрібна наука, що займається перекладанням паперів, складанням звітів і проїданням грошей. Україні потрібна наука, здатна вивести країну не перше місце в світі по технологіям та економіці.

Освіта

Освіта має бути платною і приносити бюджету щорічно мільярдні доходи, при цьому забезпечуючи вихователів, вчителів та викладачів гідною європейською зарплатою.

Освіта буде такою, коли вона виконуватиме свою головну функцію, адаптуватиме людину до суспільства, навчить заробляти гроші. Зараз освіта вчить чому завгодно, тільки не тому, як заробляти гроші. І тому в Україні зараз немає освіти, замість неї - система догляду за дітьми, коли батьки на роботі. Вона даремно гає час і вчителів, що вчать не тому що треба, і учнів, що виростають не готовими до сучасного житття. Безробіття молоді - це вирок сучасній освіті.

Поряд з платною освітою має бути і безкоштовна альтернатива: інтернет-школи та освітній телеканал.

Медицина

Нетравматична медицина має бути платною. Чому держава має платити за поганий спосіб життя громадянина, що призводить до серцево-судинних хвороб, діабету, захворювань опорно-рухового апарату, шлунку, печінки, нирок? Лікування цих хвороб має бути платним.

А безкоштовна державна політика в сфері охорони здоров`я має полягати у пропагуванні здорового способу життя. Китайці експортували свої гімнастики по всьому світу. Україна має не менш славні традиції здорового життя та характерництва.

Армія

Ще Наполеон казав, що армія повинна сама себе годувати. І доводив це на практиці. Починаючи з Італійської кампанії, він не тільки самозабезпечив свою армію, а й рятував бюджет Франції.

Міняти парадигму. Росія - не агресор. Росія - це здобич. Це репарації і контрибуції, нафта, газ і заводи.

ЖКГ

Зараз тисячі гектарів міських смітників перевантажені та отруюють природу. А при розумному підході це мільярди кубометрів біогазу, та тонни вторсировини!

Непотріб при розумному підході обертється на золото. А при нерозумному навпаки.

Рада

Шановна Яресько запропонувала скоротити 450 депутатів до 150. Я пропоную скоротити їх до 0. Це зекономить щорічно мільярд, плюс мільярд на періодичні вибори.

Парламент - це орган представництва, який виник коли не було інтернету. Сьогодні ж посередники від народу не потрібні. Громадяни через інтернет можуть самі безпосередньо голосувати та вирішувати долю країни.

Загалом

В цілому Україна може і повинна стати процвітаючою заможною багатою країною. Зайняти вакантне місце у G8. Стати світовим лідером.

 

Іван Кушнір, к.е.н.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 524