Для відновлення довіри до банків та фінансової стабільності банківської системи України необхідно докапіталізувати банки на 170 млрд грн, – йдеться в аналітичному звіті групи «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU). Експерти ГО "Публічний аудит" вважають, що ці підрахунки виглядають реалістичніше, ніж раніше озвучені НБУ 66 млрд грн. Проте важливо, аби ці кошти були вкладені реальними акціонерами фінансових установ (в т. ч. іноземних), а не надавалися у вигляді чергової емісії регулятора для фінансування державних банків (як це планують зробити з «Ощадбанком» на суму 11 млрд грн).

На сьогодні банківська система показує абсолютну нездатність раціонально використовувати додаткові джерела надходження коштів. Так, обсяг короткострокових кредитів (152,1 млрд грн станом на кінець жовтня 2014 року), наданих Нацбанком на повернення депозитів населенню розміром 145 млрд грн (45 млрд грн та $ 8 млрд в еквіваленті), для банківської системи фактично не дав нічого. При цьому збільшення грошової маси в обігу лише призвело до стрімкого знецінення гривні. Основна проблема полягає в пошуку вищезазначених акціонерів. Складно знайти акціонера, який би погодився так ризикувати власним капіталом, бо за правилами економіки – простіше позбутися неприбуткового бізнесу, ніж продовжувати фінансувати його збитковість.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 550