Розширення групи підакцизних товарів має відбутися за рахунок квазі-продуктів.

На сьогодні до груп підакцизних товарів відносяться алкогольні напої, тютюнові вироби, пальне (бензини, дизпаливо), транспортні засоби на нафтопереробному пальному. І це все є обгрунтованим. Здорожчання даних товарів через присутність складової акцизного збору має спонукати споживача до коригування власної споживацької поведінки, до обмеження споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не тільки через шкоду для здоров'я, а і через те, що це економічно невигідно. Здорожчання нафтопереробного пального та транспортних засобів на ньому має бути додатковим економічним стимулом до переорієнтації на електродвигуни.

Разом з тим, до груп підакцизних товарів варто віднести квазі-продукти, як то чіпси, солодкі газовані води, молочні і м'ясні вироби без реального вмісту в них молока і м'яса тощо. Мета цього полягає у захисті здоров'я нації шляхом здорожчання квазі-продуктів у порівнянні з органічним продовольством та частковою переорієнтацією споживацького попиту не тільки за рахунок роз'яснювальної роботи, а і за рахунок економічного фактору.

Для реалізації даного задуму необхідно поширити країною мережу оптових сільськогосподарських ринків, що працюють за схемою "агровиробник-споживач" без ланки посередників за прикладом ринку "Столичний" під Києвом.

Природним супротивником цього задуму будуть підприємства переробної промисловості, що мають багатомільярдні обороти від реалізації квазі-продуктів, вони можуть блокувати законодавче прийняття даного рішення.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 997