Боржників знову залякують арештом автомобілів. Якщо вірити ЗМІ, відібрати автомобіль можуть навіть за несплачений штраф, накладений органом ДАІ.  Чи відповідає це дійсності?

Відповідно до статті 68 Закону України «Про виконавче провадження», у разі стягнення на суму, що не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати, стягнення звертається на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.

Також Закон України «Про виконавче провадження», вказує на те, що місце роботи боржника зазначається у випадку, якщо воно відомо суду, або іншому органу що видав виконавчий документ.

Таким чином, у разі існування у боржника заборгованості, у розмірі, що не перевищує трьох мінімальних заробітних плат та наявності у державного виконавця відомостей про те, що боржник отримує заробітну плату, пенсію, стипендію, або інші доходи, накладати арешт на автомобіль та оголошувати його розшук, державний виконавець не має права.

Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н., партнер юридичної фірми "Агентство з питань боргів та банкрутства"

Просмотров: 2502